Haber

Sivas Belediyesi 20 Konteyner Aracı Deprem Bölgesine Ulaştı…

Sivas Belediyesi tarafından deprem bölgesine gönderilen 20 konteyner araç Malatya’ya ulaştı. Şehir merkezindeki İnönü Üniversitesi yerleşkesine yerleştirilen araçlar; Doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarının barınma ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Önder Hilmi Alım liderliğindeki tüm imkanlarını afet bölgesi için seferber eden Sivas Belediyesi, geçtiğimiz günlerde kentte taziye aracı olarak kullanılan konteyner araçlarının hızla dönüşümünü yaparak Malatya’ya gönderdi. Bölgeye ulaşan araçlar, İnönü Üniversitesi kampüsü içerisinde konuşlandırıldı.

Sağlık çalışanlarının barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla gönderilen konteynerlerin yanı sıra ranza, yatak, uyku seti, battaniye ve ısıtıcı gibi temel ihtiyaç malzemeleri de bulunuyor.

Hayırseverlerin sevk ettiği konteyner ve ihtiyaç malzemeleri, Belediye Başkanı Hilmi Alım ve üniversite yöneticilerinin gözetiminde teslim edildi.

Deprem bölgesinde vatandaşların yaralarını sarmak için tüm Sivas halkının seferber olduğunu söyleyen Önder Alım, gerekli çalışmaların büyük bir hassasiyetle yürütüleceğini belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu